Що робити при сухому кашлі у дитини?

З вологим кашлем впоратися не так вже й складно - ми з вами тільки що в цьому переконалися. Якщо малюк відкашлює мокроту, потрібно просто допомогти лікарям зрозуміти, звідки ця мокрота береться, а інше вже, як кажуть, справа техніки. Допоможете лікарю вибрати правильний алгоритм - і лікар дуже швидко допоможе вашій дитині.

При сухому кашлі у дитини все на перший погляд набагато складніше. Лікарі можуть призначати безліч ліків, і все одно дитина буде кашляти місяцями. Не поспішайте на них дратуватися. Просто у сухого кашлю більше можливих причин, а стало бути, більше алгоритмів його лікування.


Щоб дитина не кашляв так довго, і не брав би даремних таблеток, давайте спробуємо просто зайти з іншого кінця. У самому справі, а чому це кашель - сухий?

Все дуже просто - якщо дитина не відкашлює мокроту, значить, ця мокрота або надто густа, або ж її просто немає. Якщо ми з вами визначимося, чи є мокрота, половина справи вже зроблена. Залишиться тільки розподілити задачі між докторами і зрозуміти, скільки у нас з вами є час, щоб допомогти малюкові. Від нас потрібно не так вже і багато - прислухатися до кашлю і прикласти деякі розумові зусилля.

Гавкаючийкашель

У цього кашлю дуже грубий і дуже гучний звук. Якщо дитина може поскаржитися, при цьому кашлі він неодмінно скаже вам, що у нього болить горло або болить за грудиною (так-так!). Насправді боятися треба зовсім не болю.

Якщо кашель гучний, значить, в ньому бере участь голосовий апарат, а саме гортань. Гавкаючий кашель - ознака запалення і набряку в гортані.

Що робити. Якщо дитина захворіла недавно і у нього з'явився гавкаючий кашель, часу дуже навіть трохи. Не потрібно чекати педіатра - потрібно викликати або швидку, або невідкладну (швидку - обов'язково, якщо дитині не виповнилося ще трьох років). Набряк гортані може призвести до її спазму, а значить - до фізичної неможливості дихати. А поки не приїхала швидка, просто відкрийте вікна - нехай в кімнаті буде більше кисню. Всі інші дії краще залишити на потім - на подібні виклики швидкі приїжджають швидко. І не відмовляйтеся від пропозиції відвезти дитину в лікарню - якщо знову ж дитині менше трьох років, ларингіт для нього просто небезпечний. Якщо лікарі пропонують лягти в лікарню, значить, вони просто не хочуть ризикувати. Ви ж теж цього не хочете, правда?


СУХИЙ тривалий кашель.

Якщо кашель не гавкаючий, все стає якось просто. З'являється час на те, щоб розібратися в його причинах і розлучитися з цими причинами якщо не назавжди, то надовго. Сухий тривалий кашель буває двох видів - глибокий, коли дитина кашляє за рахунок легких і неглибокий. Коли проблема, яка призводить до кашлю, знаходиться або в горлі, або в гортані, або в трахеї.

Відрізнити ці види кашлю один від іншого дуже просто.

Сухий легеневий кашель не тільки чути, але і видний. У кашлевих рухах бере участь грудна клітка, так що іноді дитини при нападі кашлю може буквально згинати навпіл. До речі, тривають ці напади досить довго - від хвилини і більше. Але скільки б напад не продовжувався, і вам, і дитині буде здаватися, що пройшло набагато більше часу, ніж насправді. Легеневий кашель реально вимотує.

Поверхневий сухий кашель тільки чути, і турбує він не стільки дитину, скільки його батьків. Що, втім, ніяк не скасовує необхідності шукати його причину і боротися з ним. Напади поверхневого кашлю тривають менше, сам кашель тихіше, але він дуже часто супроводжується захриплістю голосу. Це не дивно - поверхневий сухий кашель дуже часто виникає при запаленні десь поруч з гортанню.

Що робити при поверхневому сухому кашлі у дитини. Головний лікар, який лікує поверхневий сухий кашель - це ЛОР. Запалення в горлі або гортані можна просто побачити, а от вислухати - практично неможливо. Значить, похід по лікарям потрібно починати з отоларинголога.

Дуже важливо, щоб ЛОР після огляду та виставлення діагнозу (найчастіше діагноз звучить як фарингіт або ларингіт) призначив би не тільки місцеві антисептичні засоби - такі як біопарокс (він взагалі-антибіотик, але в даному випадку це не так вже й важливо) або гексорал, але і місцеві протизапальні засоби. А ще лікар повинен порекомендувати лікування, спрямоване на зменшення набряку слизових оболонок і застою в них крові (ми з вами бачимо це як почервоніння слизових).

Виходить, що в призначеннях обов'язково мають бути такі засоби, як ГКІ (розчин для полоскань), тантум верде (спрей або розчин для полоскань), або хоча б каметон. Якщо є проблеми з гортанню (захриплість голосу), лікар просто зобов'язаний призначити ще й гірчичники або хоча б інгаляції гарячою парою. Ну а якщо не призначить, ви самі його про це запитаєте.

Що робити при сухому легеневому кашлі у дитини. Коли сухий кашель викликаний ураженням легень або бронхів, то без антибіотиків вдається обійтися ну дуже рідко. З бронхітом і пневмонією не жартують, пам'ятаєте? Важливо, щоб ці антибіотики були б правильно підібрані, щоб докторам не довелося б потім умовляти вас на другий або навіть третій курс лікування. А це означає, що вам доведеться не тільки запросити педіатра для огляду дитини, але і настояти на обстеженні - перш, ніж буде призначено лікування.

З чого ж це обстеження почати?

Коли педіатр вислухає дитину, обов'язково запитайте у нього, що він чув. Хрипи і жорстке дихання (просто такий термін, яким часто користуються лікарі) означають, що в легенях є мокрота - а значить діагноз - чи бронхіт, чи пневмонія. І лікування потрібно починати негайно. Примиріться з тим, що педіатр призначить антибіотики - без них зараз не обійтися. А ось щоб дитина не кашляв (або легше б відкашлювався) будуть потрібні протизапальні засоби (наприклад ереспал) і засоби, що розріджують мокротиння. До речі, на тлі антибіотиків навіть пневмонія триває не дуже-то й довго - до 10 днів. А значить, кашель теж припиниться дуже скоро.

Але якщо доктор скаже, що в легенях чисто, це означає, що обстеження потрібно продовжити - деякі легеневі проблеми вислухати просто неможливо. Щоб зрозуміти, чи є вони, необхідний рентгенівський знімок. І якщо на знімку буде посилений судинний малюнок (неначе легкі затягнуті сіточкою або павутинкою), значить причина кашлю - або хлімідійная або мікоплазменної інфекція в легенях.

Це, звичайно ж, не ті хлімідіі і мікоплазми, які так азартно лікують гінекологи. Ці тварюки поширюються по повітрю, і від зустрічі з ними не застрахований ніхто. Чи потрібно здавати аналізи, щоб зрозуміти, хламідійна Чи це інфекція або микоплазменная? Не обов'язково. Лікуються вони одними і тими ж антибіотиками - сумамедом або наприклад КЛАЦИД. А ось від кашлю допоможуть засоби, що знімають спазм бронхів - просто нагадайте про це докторові, коли він буде виписувати ліки. До речі, кашель проходить після хламіідй або мікоплазм довго - до двох, а інколи і до трьох тижнів - навіть на тлі антибіотиків.

Автор: Доктор Лєсков Іван Васильович

Подивіться НОВИНИ З ІНШИХ САЙТІВ. Це може бути цікаво!
20.06.2018

Комментариев пока нет!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!З 16 років почалося шепелявленіе букв С, Ц 3дравствуйте!У мене така проблема, з 16 років почалося шепелявленіе букв С, Ц, але я не сильно помічав а зараз в 18 років зовсім погано стало, але ... Читати далі.

Дитина в 3 роки не говорить, а жестикулює Дитині 3 роки, і не розмовляє, говорить тільки мама, тато, немає.Коли намагаєшся з ... Читати далі.

Якщо малюк відмовляється спати? Буває, що малюк не хоче спати, хоча призначений час вже давно підійшло.Це може бути викликано різними причинами.Чи то малюк виспався вдень, чи то ... Читати далі.

Гострий гастроентерит, дитині 11 місяців Добрий день, моєму синочку 11 місяців тиждень тому ми виписалися з інфекційного відділення № 1 4 ... Читати далі.