Що робити при сухому кашлі у дитини?

З вологим кашлем впоратися не так вже й складно - ми з вами тільки що в цьому переконалися. Якщо малюк відкашлює мокроту, потрібно просто допомогти лікарям зрозуміти, звідки ця мокрота береться, а інше вже, як кажуть, справа техніки. Допоможете лікарю вибрати правильний алгоритм - і лікар дуже швидко допоможе вашій дитині.

При сухому кашлі у дитини все на перший погляд набагато складніше. Лікарі можуть призначати безліч ліків, і все одно дитина буде кашляти місяцями. Не поспішайте на них дратуватися. Просто у сухого кашлю більше можливих причин, а стало бути, більше алгоритмів його лікування.


Щоб дитина не кашляв так довго, і не брав би даремних таблеток, давайте спробуємо просто зайти з іншого кінця. У самому справі, а чому це кашель - сухий?

Все дуже просто - якщо дитина не відкашлює мокроту, значить, ця мокрота або надто густа, або ж її просто немає. Якщо ми з вами визначимося, чи є мокрота, половина справи вже зроблена. Залишиться тільки розподілити задачі між докторами і зрозуміти, скільки у нас з вами є час, щоб допомогти малюкові. Від нас потрібно не так вже і багато - прислухатися до кашлю і прикласти деякі розумові зусилля.

Гавкаючийкашель

У цього кашлю дуже грубий і дуже гучний звук. Якщо дитина може поскаржитися, при цьому кашлі він неодмінно скаже вам, що у нього болить горло або болить за грудиною (так-так!). Насправді боятися треба зовсім не болю.

Якщо кашель гучний, значить, в ньому бере участь голосовий апарат, а саме гортань. Гавкаючий кашель - ознака запалення і набряку в гортані.

Що робити. Якщо дитина захворіла недавно і у нього з'явився гавкаючий кашель, часу дуже навіть трохи. Не потрібно чекати педіатра - потрібно викликати або швидку, або невідкладну (швидку - обов'язково, якщо дитині не виповнилося ще трьох років). Набряк гортані може призвести до її спазму, а значить - до фізичної неможливості дихати. А поки не приїхала швидка, просто відкрийте вікна - нехай в кімнаті буде більше кисню. Всі інші дії краще залишити на потім - на подібні виклики швидкі приїжджають швидко. І не відмовляйтеся від пропозиції відвезти дитину в лікарню - якщо знову ж дитині менше трьох років, ларингіт для нього просто небезпечний. Якщо лікарі пропонують лягти в лікарню, значить, вони просто не хочуть ризикувати. Ви ж теж цього не хочете, правда?


СУХИЙ тривалий кашель.

Якщо кашель не гавкаючий, все стає якось просто. З'являється час на те, щоб розібратися в його причинах і розлучитися з цими причинами якщо не назавжди, то надовго. Сухий тривалий кашель буває двох видів - глибокий, коли дитина кашляє за рахунок легких і неглибокий. Коли проблема, яка призводить до кашлю, знаходиться або в горлі, або в гортані, або в трахеї.

Відрізнити ці види кашлю один від іншого дуже просто.

Сухий легеневий кашель не тільки чути, але і видний. У кашлевих рухах бере участь грудна клітка, так що іноді дитини при нападі кашлю може буквально згинати навпіл. До речі, тривають ці напади досить довго - від хвилини і більше. Але скільки б напад не продовжувався, і вам, і дитині буде здаватися, що пройшло набагато більше часу, ніж насправді. Легеневий кашель реально вимотує.

Поверхневий сухий кашель тільки чути, і турбує він не стільки дитину, скільки його батьків. Що, втім, ніяк не скасовує необхідності шукати його причину і боротися з ним. Напади поверхневого кашлю тривають менше, сам кашель тихіше, але він дуже часто супроводжується захриплістю голосу. Це не дивно - поверхневий сухий кашель дуже часто виникає при запаленні десь поруч з гортанню.

Що робити при поверхневому сухому кашлі у дитини. Головний лікар, який лікує поверхневий сухий кашель - це ЛОР. Запалення в горлі або гортані можна просто побачити, а от вислухати - практично неможливо. Значить, похід по лікарям потрібно починати з отоларинголога.

Дуже важливо, щоб ЛОР після огляду та виставлення діагнозу (найчастіше діагноз звучить як фарингіт або ларингіт) призначив би не тільки місцеві антисептичні засоби - такі як біопарокс (він взагалі-антибіотик, але в даному випадку це не так вже й важливо) або гексорал, але і місцеві протизапальні засоби. А ще лікар повинен порекомендувати лікування, спрямоване на зменшення набряку слизових оболонок і застою в них крові (ми з вами бачимо це як почервоніння слизових).

Виходить, що в призначеннях обов'язково мають бути такі засоби, як ГКІ (розчин для полоскань), тантум верде (спрей або розчин для полоскань), або хоча б каметон. Якщо є проблеми з гортанню (захриплість голосу), лікар просто зобов'язаний призначити ще й гірчичники або хоча б інгаляції гарячою парою. Ну а якщо не призначить, ви самі його про це запитаєте.

Що робити при сухому легеневому кашлі у дитини. Коли сухий кашель викликаний ураженням легень або бронхів, то без антибіотиків вдається обійтися ну дуже рідко. З бронхітом і пневмонією не жартують, пам'ятаєте? Важливо, щоб ці антибіотики були б правильно підібрані, щоб докторам не довелося б потім умовляти вас на другий або навіть третій курс лікування. А це означає, що вам доведеться не тільки запросити педіатра для огляду дитини, але і настояти на обстеженні - перш, ніж буде призначено лікування.

З чого ж це обстеження почати?

Коли педіатр вислухає дитину, обов'язково запитайте у нього, що він чув. Хрипи і жорстке дихання (просто такий термін, яким часто користуються лікарі) означають, що в легенях є мокрота - а значить діагноз - чи бронхіт, чи пневмонія. І лікування потрібно починати негайно. Примиріться з тим, що педіатр призначить антибіотики - без них зараз не обійтися. А ось щоб дитина не кашляв (або легше б відкашлювався) будуть потрібні протизапальні засоби (наприклад ереспал) і засоби, що розріджують мокротиння. До речі, на тлі антибіотиків навіть пневмонія триває не дуже-то й довго - до 10 днів. А значить, кашель теж припиниться дуже скоро.

Але якщо доктор скаже, що в легенях чисто, це означає, що обстеження потрібно продовжити - деякі легеневі проблеми вислухати просто неможливо. Щоб зрозуміти, чи є вони, необхідний рентгенівський знімок. І якщо на знімку буде посилений судинний малюнок (неначе легкі затягнуті сіточкою або павутинкою), значить причина кашлю - або хлімідійная або мікоплазменної інфекція в легенях.

Це, звичайно ж, не ті хлімідіі і мікоплазми, які так азартно лікують гінекологи. Ці тварюки поширюються по повітрю, і від зустрічі з ними не застрахований ніхто. Чи потрібно здавати аналізи, щоб зрозуміти, хламідійна Чи це інфекція або микоплазменная? Не обов'язково. Лікуються вони одними і тими ж антибіотиками - сумамедом або наприклад КЛАЦИД. А ось від кашлю допоможуть засоби, що знімають спазм бронхів - просто нагадайте про це докторові, коли він буде виписувати ліки. До речі, кашель проходить після хламіідй або мікоплазм довго - до двох, а інколи і до трьох тижнів - навіть на тлі антибіотиків.

Автор: Доктор Лєсков Іван Васильович

Подивіться НОВИНИ З ІНШИХ САЙТІВ. Це може бути цікаво!
24.10.2017

Комментариев пока нет!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!заменить на субару рулевые тяги

Дитячі страхи Проблема дитячих страхів рано чи пізно наздоганяє практично всіх батьків.У більшості випадків дитячі страхи-це абсолютно нормальний етап розвитку кожної дитини.Але в деяких ситуаціях дитячі страхи можуть сигналізувати про будь психологічної ... Читати далі.

Джем з чорної смородини Продукти: 1 кг чорної смородини, 500 г цукру.Приготування Ягоди вимити, висушити, висипати в варильний тазик, злегка розім'яти, засипати цукром і відставити на кілька годин.Після цього поставити на слабкий вогонь ... Читати далі.

Лікування нежиті у дітей Нежить, або риніт - досить поширене захворювання у дітей.І якщо дорослі часто не обтяжують себе лікуванням риніту, керуючись ... Читати далі.

Підготовка до дитячого садка Так уже склалося, що до всього нам треба пристосовуватися і вчитися, ... Читати далі.